Sklep Gniezno, ul. Zbigniewa Herberta 9

|

tel. 603 967 413

|

e-mail kolarz@car-bike.pl

|

Godz. otwarcia wt-pt: 9:00-17:00 | pn, sb: 9:00-14:00

Gwarancja i serwis

Gwarancja i serwis

 1. Sklep internetowy Car-Bike udziela gwarancji na ramy i widelce wykonane z włókna węglowego (carbonu) zakupionego u nas roweru używanego, na ramy aluminiowe oraz pozostałe używane podzespoły roweru (okres gwarancji podajemy w punkcie nr 6). Zakupiony u nas rower używany zazwyczaj nie podlega oficjalnej gwarancji producenta. Wszyscy producenci rowerów udzielają gwarancji wyłącznie na rower nowy, zakupiony u oficjalnego dystrybutora danej marki. Ponadto gwarancja producenta na rower nowy jest ważna wyłącznie w odniesieniu do pierwszego właściciela produktu i nie podlega przeniesieniu na drugiego właściciela.
 2. Gwarancja na ramy dotyczy samoistnego pęknięcia struktury carbonu lub aluminium, które uniemożliwia dalsze, bezpieczne użytkowanie roweru. Obejmuje tylko i wyłącznie pęknięcia konstrukcji carbonowej lub aluminiowej ramy i widelca, które NIE WYNIKAJĄ Z WINY UŻYTKOWNIKA, tj. powstałe w skutek wad fabrycznych produktu. GWARANCJA NIE OBEJMUJE: uszkodzeń ram i widelców spowodowanych w szczególności wypadkami, odpryskami kamieni i innych przedmiotów podczas jazdy, uszkodzeń mechanicznych, niewłaściwym montażem podzespołów (np. nieprawidłowym momentem obrotowym przy dokręcaniu), niewłaściwą lub niewystarczającą konserwacją, uderzeniami, korozją, agresywnymi środkami czyszczącymi, stosowaniem niekompatybilnych podzespołów, niewłaściwymi naprawami, czyli ogółem wszystkim, co nie stanowi wady materiałowej lub produkcyjnej.

  Gwarancja nie obejmuje też pęknięć i odprysków farby i lakieru bezbarwnego, które w żaden sposób nie wpływają na bezpieczeństwo jazdy i użytkownika. Uszkodzenia farby i powłoki lakierniczej powstające podczas normalnego użytkowania roweru są wyłącznie uszkodzeniami kosmetycznymi, nie podlegającymi naprawie w ramach gwarancji.

  Gwarancja nie obejmuje też skutków promieniowania UV (blaknięcia i żółknięcia kolorów)

  Gwarancja nasza na rowery używane jest wyraźnie ograniczona do naprawy lub wymiany wadliwego elementu.
 3. Nasza gwarancja jest jedyną gwarancją oferowaną w odniesieniu do zakupionego przez Państwa produktu. Wyraźnie wyklucza się jakiekolwiek dodatkowe postanowienia, rozszerzenie gwarancji lub gwarancję dorozumianą. Wyjątkiem są produkty nowe, przy sprzedaży których informujemy, że są objęte oryginalną gwarancją danego producenta.
  W przypadku bezpłatnej naprawy lub wymiany produktu na podstawie naszej gwarancji wymieniony produkt zostaje objęty nową gwarancją. W przypadku wymiany produktu na inny w ramach gwarancji, produkt oryginalny, uszkodzony staje się własnością firmy Car-Bike.
 4. Aby skorzystać z gwarancji na rower używany należy po uprzednim telefonicznym powiadomieniu sklepu wysłać na nasz adres bezpiecznie zapakowany, reklamowy produkt wraz z kserokopią dowodu zakupu lub dostarczyć produkt osobiście. Reklamowany produkt musi być czysty.
 5. Na towary nowe zakupione w sklepie Car-Bike udzielana jest również nasza gwarancja 6 miesięczna. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy jesteśmy oficjalnym dystrybutorem danej marki. Wówczas towar objęty jest oficjalną gwarancją producenta i możemy go reklamować zgodnie z regulaminem reklamacji tego konkretnego producenta. Obecnie jesteśmy oficjalnym dystrybutorem tylko firmy Shimano Polska i tylko nowe produkty z dystrybucji Shimano Polska (Shimano, Continental, Elite) są u nas objęte oficjalną gwarancją danego producenta.
 6. Nasza gwarancja na ramy i rowery uzależniona jest od wieku towaru. Przy gwarancji liczymy lata kalendarzowe, zaczynając od bieżącego roku.
 • gwarancja 6 miesięcy na ramy i rowery nie starsze niż 5 lat.
 • gwarancja 3 miesiące na ramy i rowery w wieku 6-10 lat.
 • gwarancja rozruchowa 1 miesiąc na ramy i rowery w wieku powyżej 10 lat. Na takie towary możemy udzielić gwarancji rozruchowej, ustalonej bezpośrednio z kupującym. W przypadku uszkodzenia starych podzespołów w rowerze, których dany producent już nie produkuje, ewentualna wymiana na inny, sprawny produkt również będzie ustalana indywidualnie z danym kupującym.
 • na używane koła szosowe i koła do roweru MTB udzielamy 15 dni gwarancji rozruchowej.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl