• nowość
   Bianchi Sprint Disc ROWER NOWY Rozmiar 50 Bianchi Sprint Disc ROWER NOWY Rozmiar 50
Producent: Bianchi
Cena: 13 800,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
   Bianchi Oltre XR3 Di2 NOWY ROWER PROMOCJA-20% Bianchi Oltre XR3 Di2 NOWY ROWER PROMOCJA-20%
Producent: Bianchi
Cena: 17 900,00 zł 22 700,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
   Bianchi Oltre XR3 NOWY ROWER 57 PROMOCJA -20% Bianchi Oltre XR3 NOWY ROWER 57 PROMOCJA -20%
Producent: Bianchi
Cena: 13 900,00 zł 16 800,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
   Bianchi Specialissima Celeste Rozmiar 57 Bianchi Specialissima Celeste Rozmiar 57
Producent: Bianchi
Cena: 13 900,00 zł
szt.
zobacz więcej
   Bianchi Sprint ROWER NOWY Rozmiar 50 Bianchi Sprint ROWER NOWY Rozmiar 50
Producent: Bianchi
Cena: 9 400,00 zł
szt.
zobacz więcej

Triathlon - rower to nie wszystko.

Nie ważne, czy chcesz sprawdzić się w dyscyplinie, jaką jest triathlon, czy potrzeba Ci lekkiego roweru, który wykorzystasz w tak zwanych czasówkach, ta kategoria w naszym sklepie została stworzona specjalnie z myślą o Tobie.

W tych dyscyplinach szczególnie ważna jest masa roweru, a także aerodynamika. Z tego powodu, kupując rower do profesjonalnych zastosowań w wyżej wymienionych dyscyplinach powinieneś myśleć przede wszystkim o odpowiedniej postawie na rowerze, a także stroju, który będzie zmniejszał opór powietrza. Dlaczego to takie ważne? Często w tym sporcie o wygranej decydują sekundy, które można zyskać dzięki aerodynamice.

Najlepszy rower do triathlonu?

Nie należy jednak myśleć tylko i wyłącznie o swojej postawie i ubiorze, jeżeli wybieramy się na triathlon. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na rower, jakiego będziemy używać podczas startu. Rower triathlonowy powinien przede wszystkim:

 • Zapewniać wygodną pozycję - rowery zaprojektowane specjalnie z myślą o triathlonie mogą zaoferować wygodną i jednocześnie aerodynamiczną pozycję.
 • Mieć lepszą aerodynamikę - opór powietrza to jedna z największych sił, która działa na sportowca podczas jazdy - warto zrobić wszystko, by ją zmniejszyć.
 • Oferować odpowiednie nachylenie rury podsiodłowej - zazwyczaj w granicach 73 stopni.

Dobranie odpowiedniego roweru jest jednak czasami dużym wyzwaniem, dlatego lepiej skorzystać z pomocy specjalistów - ich oczywiście znajdziesz na miejscu, w naszym sklepie. Oferujemy podstawowy bikefitting w cenie zakupu roweru - jest to usługa, z której nasi klienci korzystają bardzo często.

Rower Triathlonowy, czy rower triatlonowy?

Wiele osób zastanawia się, czy pisownia "rower triatlonowy" jest poprawna. Niestety - tak nie jest - jest to po prostu często stosowane spolszczenie słowa "triathlon". Nie ważne jednak, w jaki sposób piszesz to słowo, u nas dostaniesz to, czego Ci potrzeba, czyli rower, który pomoże Ci przezwyciężyć swoje słabości i pozwoli na wykręcenie jeszcze lepszego czasu.

Zapraszamy do kontaktu, jeżeli masz pytania lub wątpliwości - z pewnością szybko je rozwiejemy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl