Adres: Sklep Gniezno, ul. Zbigniewa Herberta 9

|

tel: 603 967 413

|

e-mail: kolarz@car-bike.pl

|

Godz. otwarcia: poniedziałek: 10:00-14:00 | wtorek-piątek: 10:00-17:00 | sobota: 9:00-14:00

Colnago

Colnago to włoska marka rowerowa założona przez Ernesto Colnago w 1954 roku. 

W 1970 roku narodził się pomysł na logo, które z biegiem czasu stało się znakiem rozpoznawalnym firmy. A pomysłodawcą był włoski dziennikach - Bruno Raschi. 

W 1972 roku Colnago stworzył dla Eddiego Merckx’a rower ważący zaledwie 5kg 750g! To właśnie na nim Eddie zdobył rekord w jeździe godzinnej na czas - 49,431km. I tak zaczęła tworzyć się historia… Ernesto zdobywając nowe doświadczenia tworzył coraz lepsze rowery.

W 1986 roku nawiązał współpracę z firmą Ferrari. Pierwszy ich wspólny model - CF1 powstał dopiero w 2000 roku. Zostało wyprodukowanych i wypuszczonych na rynek 500 sztuk.

W 1987 roku powstał Concept- pierwszy w pełni karbonowy rower, na którego projekcie w 1989 roku powstał model C35.

W 1994 roku Colnago stało się sponsorem drużyny Mapei. Jednym z zawodników był Franco Ballerini, włoski kolarz szosowy, który wygrał wyścig Paryż- Roubaix w 1995 roku na Colnago C40.

Model C40 udowodnił jakość swojej karbonowej konstrukcji wygrywając podczas Paryż-Roubaix jeszcze 4 razy (1996-2000).

Słynne ikony kolarstwa wygrywające na rowerach Colnago to:

  • Eddy Merckx - rekord w jeździe godzinnej (1972)
  • Freddy Maertens - mistrzostwo świata w kolarstwie szosowym (1981)
  • Giuseppe Saronni - mistrzostwo świata w kolarstwie szosowym (1982)
  • Bartalini, Giovannetti, Poli, Vandelli - złoty medal olimpijski w 100km jeździe drużynowej na czas (1984)
  • Maurizio Fondriest - zwycięstwo podczas wyścigu Mediolan- San Remo (1993)
  • Franco Ballerini - zwycięstwo podczas wyścigu Paryż- Roubaix (1995, 1998)
  • Tony Rominger - wygrana podczas Vuelta a Espana (1994) oraz w tym samym roku ustanowił rekord w godzinnej jeździe na czas
  • Thomas Voeckler - 10 dni przejeździł w żółtej koszulce lidera podczas Tour de Drance w 2011 roku na swoim Colnago C59 (2011)
  • Sven Nys- wygrywa przełajowe mistrzostwa świata w 2013 roku na Colnago Prestige

To tylko kilka z przykładów. Firma Colnago może pochwalić się wieloma wygranymi na ich rowerach , już od ponad 50 lat. 

Jeżeli w 2021 roku zapytamy się miłośnika kolarstwa z kim kojarzą mu się rowery Colnago, możemy uzyskać trzy odpowiedzi:

 1- z Joachimem Halupczokiem!

Joachim Halupczok- jeden z najbardziej znanych polskich kolarzy szosowych. Był wszechstronnie utalentowany- ścigał się nie tylko w wyścigach szosowych, ale także torowych i przełajowych. Wielokrotny Mistrz Polski, Mistrz Świata z Chambrey, srebrny medalista igrzysk olimpijskich z 1988 roku oraz dwukrotny medalista mistrzostw świata. W 1990 roku podpisał kontrakt z zawodową grupą Diana-Colnago-Animex

2- z Lechem Piaseckim!

Lech Piasecki - polski kolarz szosowy i torowy, zwycięzca Wyścigu Pokoju, lider Tour de France, który wygrał pięć etapów podczas Giro d’Italia, mistrz świata amatorów i mistrz świata zawodowców na torze. W 1985 roku podpisał kontrakt z grupą zawodową Del Tongo Colnago. Rok później wygrał etap jazdy na czas podczas Giro d’Italia oraz wyścig Firenze-Pistoia. Na swoim koncie ma tak wygrany etap w wyścigu Tirreno-Adriatico, wygrane kryterium asów w Bolonii oraz wyścig Giro di Friuli

3- z Tadejem Pogacarem!

Tadej Pogacar- niezwykle utalentowany, słoweński kolarz szosowy. Od 2019 roku ściga się na rowerach Colnago w drużynie UAE Team Emirates. Ten młody zawodnik przyniósł im już wiele pozytywnych emocji oraz wiele zwycięstw. Niezwykłą radość przyniósł także samemu Ernesto, zdobywając najważniejsze osiągnięcia właśnie na rowerze Colnago. W 2020 roku podczas Tour de France walczył zawzięcie z Primoz Roglic’em, ostatecznie wygrywając cały tour. Następnego roku ponownie wygrywa ten jakże prestiżowy wyścig. Rok 2021 jest dla niego bardzo owocny- odnosi zwycięstwo podczas licznych wyścigów: UAE Tour, Tirreno-Adriatico, Liege-Bastogne-Liege, Tour of Slovenia, Giro di Lombardia, a z letnich igrzysk olimpijskich wraca z brązowym medalem. Pogacar tworzy historie. Jest drugim z kolarzy, który wygrywa na rowerze Colango: TdF, Liege i Lombardię w jednym roku. Tego samego osiągnięcia dokonał Eddy Merckx w 1972 roku.

Colnago to historia, historia światowego, ale także polskiego kolarstwa!

 A co wspólnego ma Papież Jan Paweł II z firmą Colnago?

W 1979 roku firma Colnago zaprojektowała specjalny, cały w kolorze złotym rower Colnago Mexico Oro. Ernesto osobiście przekazał rower papieżowi. W 1980 roku rower wrócił do fabryki i do dziś znajduje się w muzeum Colnago ( sami mieliśmy możliwość go zobaczyć ). Papież poprosił o „mniej wystawny” biały rower, na którym będzie jeździł i taki też otrzymał.

Dla firmy Colnago nowe technologie nie są powodem do zakończenia poszukiwań. Firma wciąż się rozwija, szukając nowych, lepszych rozwiązań. 

Ich flagowym modelem jest Colnago C64- całkowicie wyprodukowany we Włoszech.

Rowery mają w sobie „to coś”, co przyciąga uwagę wielu miłośników kolarstwa. Może to piękne, malowanie ram, może to ich technologie, a może historia firmy…

Obecnie ten model jest niedostępny w sklepie internetowym. Zadzwoń i zapytaj o dostępność: 603 967 413

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl