Adres: Sklep Gniezno, ul. Zbigniewa Herberta 9

|

tel: 603 967 413

|

e-mail: kolarz@car-bike.pl

|

Godz. otwarcia: poniedziałek: 10:00-14:00 | wtorek-piątek: 10:00-17:00 | sobota: 9:00-14:00

S-Works - rowery tej marki zostały wykreowane przez firmę Specialized, czyli amerykańskiego producenta i projektanta rowerów wywodzącego się z Kalifornii. Jest to jeden z niewielu producentów profesjonalnych rowerów, który nie ma swojej siedziby we Włoszech. Jak to wpływa na konstrukcję rowerów tej firmy i na co zwrócono uwagę podczas ich projektowania? Przekonajmy się!

Rowery S-Works - dla profesjonalistów, czy amatorów?

Rowery S-Works są przeznaczone przede wszystkim dla profesjonalistów - jest tak, ponieważ producent, w przypadku tych rowerów, wkłada cały wysiłek w uczynienie ramy jak najlżejszą i jak najbardziej opływową. Bardzo widoczne jest to w przypadku rowerów szosowych tej marki, gdyż większość z nich ma bardzo spłaszczone rury siodłowe - sprawia to, że opór powietrza jest zmniejszony - jest to zdecydowanie pozytywne zjawisko - szczególnie na szosie, gdzie liczy się każdy kilometr na godzinę.

Pierwszy rower S-Works

Jedną z najmłodszych marek w świecie kolarstwa jest właśnie S-Works. Rowery obrandowane tym logiem zaczęły się pojawiać na rynku w okolicach lat 80. Już od samego początku sprzęt był świetny i wybierany przez dużą ilość zawodników. Niestety, żaden z wspomnianych wcześniej zawodników nie był Włochem, gdyż oni przywiązani byli do innych marek. Zdecydowanie ci zawodnicy nie wiedzieli, co tracą. Historia marki nie jest tak długa, jak np. Bianchi, jednak ta amerykańska firma dużo czerpała z technologii, jaka została udostępniona przez Włochów. Z tego powodu, S-Works mogło zająć się ulepszaniem technologii, a nie "odkrywaniem koła na nowo" - zdecydowanie wyszło to na dobre.

S-Works - rower szosowy, czy MTB?

Na rynku znajduje się wiele marek, które skupiają się tylko na jednym typie rowerów i produkują tylko i wyłącznie rowery szosowe lub górskie. Tak nie jest w przypadku tej firmy, gdyż w swojej ofercie mają zarówno rowery szosowe, jak i MTB. Ostatnio do oferty wprowadzone zostały także rowery elektryczne, które zdecydowanie mogą zawojować rynek.

Obecnie ten model jest niedostępny w sklepie internetowym. Zadzwoń i zapytaj o dostępność: 603 967 413

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl