Sklep Gniezno, ul. Zbigniewa Herberta 9

|

tel. 603 967 413

|

e-mail kolarz@car-bike.pl

|

Godz. otwarcia wt-pt: 9:00-17:00 | pn, sb: 9:00-14:00

Rowery Szosowe
 

Rowery szosowe

  • promocja
  • promocja
  • nowość
  • promocja
  • promocja
  • nowość
  • promocja
  • nowość
  • promocja
  • promocja
  • nowość
  • promocja
  • promocja
  • promocja

Rower szosowy dla wielbicieli zdrowego stylu życia

Rower szosowy doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które cenią sobie zdrowy styl życia, świetne możliwości jezdne i lekkość. Ten typ roweru z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Nie jest ciężki, ma cienkie opony z niskim oporem toczenia i kierownicę o charakterystycznym kształcie, zapewniającą wygodę podczas jazdy. Wszystko to sprawia, że użytkowanie takiego roweru jest niebywale przyjemne oraz pozwala zachować zdrowie i świetną kondycję.

Sklep z rowerami szosowymi firmy CAR-BIKE w Gnieźnie – szeroka oferta dla każdego zapalonego rowerzysty 

Szukasz profesjonalnej szosówki, która pozwoli Ci rozwijać swoje umiejętności sportowe? Nasz sklep z rowerami szosowymi jest pełen najnowocześniejszych modeli. W naszej ofercie znajdziesz zarówno nowe egzemplarze, jak i używane czy powystawowe w nieco niższej cenie. Wszystkie nasze rowery szosowe są w doskonałym stanie. Jeśli zdecydujesz się na zakup, gwarantujemy, że będziesz zadowolony. 

CAR-BIKE sklep rowery szosowe najlepszych marek

Nasz sklep to miejsce, w którym znajdują się szosówki tylko najlepszych marek. Posiadamy rowery od takich producentów jak m.in. Bianchi, Pinarello, Colnago, BMC, KTM, Wilier Triestina, Giant, Merida, Scott, Specialized, Trek, Bottecchia. Są to prawdziwi giganci na rynku, którzy już od wielu lat specjalizują się w produkcji profesjonalnych rowerów szosowych. Wybierając nasz sklep, rowery szosowe znajdziesz wyłącznie w najlepszych wariantach na rynku. 

Rewolucyjny system elektronicznej zmiany przełożeń Di2

Każdy nasz rower szosowy możemy wyposażyć w rewolucyjny, elektroniczny system zmiany przełożeń Di2, dzięki któremu każda profesjonalna kolarka dostępna w naszej ofercie gwarantuje jeszcze lepsze możliwości jezdne. Elektroniczne Di2 to niezastąpione rozwiązanie problemów tradycyjnych układów napędowych związanych z przenoszeniem mocy. Rowery wyposażone w ten system mają zagwarantowaną natychmiastową i precyzyjną zmianę przełożenia, z możliwością kontroli nawet w najbardziej wymagających warunkach.

Shimano to japońskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji części rowerowych na całym świecie. Marka za cel postawiła sobie opracowanie lżejszych, wydajniejszych, trwalszych i niezawodnych komponentów. Postaw na kolarkę z elementami od Shimano i odkryj zupełnie nowy poziom zawodowej jazdy. 

Zintegrowana kierownica Vision Metron 5D Carbon

Część z naszych kolarek posiada jedną z najlepszych na rynku kierownic. Jest nią zintegrowana kierownica Vision Metron 5D, którą charakteryzuje doskonała sztywność i karbonowy kokpit o świetnych właściwościach aerodynamicznych. Połączenie ergonomii i unikalnego kształtu sprawia, że na kierownicy nasze ramiona ułożone będą w sposób naturalny, nie wymagając przesadnego wygięcia, a tym samym nadwyrężania rąk i kręgosłupa. Konstrukcja kierownicy została wykonana z włókna węglowego. To, co ją odróżnia od zamienników dostępnych na rynku, to przede wszystkim znakomity stosunek wytrzymałości do wagi. Kierownica Vision Metron 5D posiada wewnętrzne prowadzenie kabli i prowadnice dostosowane do zamontowania okablowania elektronicznej zmiany biegów Shimano Di2. 

Profesjonalne rowery kolarskie dla każdego

Rower szosowy/kolarzówka to propozycja nie tylko dla zawodowców, lecz także dla zwyczajnych miłośników sportu. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na zmianę swojego stylu życia, a zakup roweru często jest pierwszym krokiem w tę stronę. Kolarstwo to fantastyczny sport, który pozwala utrzymać świetną kondycję i jest doskonałym pomysłem na wypoczynek poza miastem. Rower szosowy – kolarzówka będzie odpowiedni dla każdego poziomu zaawansowania oraz dla osób w każdym wieku. 

Krótka historia rowerów szosowych

Choć rowery towarzyszą nam już od bardzo dawna, niewielu z nas wie, jaka była ich historia. Co ciekawe, pierwsze wzmianki o pierwowzorach dzisiejszych rowerów pochodzą z końca XVIII wieku! Co zmieniło się w ciągu ponad 200 lat? Całkiem sporo. Ale zacznijmy od początku. 

Pierwsza konstrukcja roweru

Pierwsza konstrukcja przypominająca współczesny rower powstała z rąk niejakiego Karla Freiherra Draisa von Sauerbronna. Miało to miejsce w 1818 roku, a nazwa, jaką przyjęto dla tego wynalazku to drezyna. Co może dziwić, powstały jednoślad nie miał znanych nam dzisiaj pedałów, a jazda nim polegała na odpychaniu się nogami od podłoża. Wraz z upływem czasu powstawały coraz to nowsze pomysły na rozbudowanie lub ulepszenie oryginalnej drezyny. Efektem tego było opracowanie m.in. trójkołowca oraz znanego ze starych zdjęć bicykla z wielkim przednim kołem. 

Krok w stronę współczesnych jednośladów

W 1885 roku John Kemp Starley opracował konstrukcję najbardziej przypominającą współczesne rowery. Był to przełomowy moment w historii, gdyż od tamtej pory rower stał się jednym z najbardziej popularnych środków transportu. Korzystali z niego wszyscy – od najmłodszych po najstarszych, zarówno w miastach, jak i na wsiach. Rower stał się również nieodłącznym elementem sportu, tworząc jedną z najstarszych dyscyplin sportowych, jaką jest kolarstwo szosowe. Pierwszy oficjalny wyścig kolarski odbył się w 1891 roku, którego trasa o długości przekraczającej 600 kilometrów prowadziła z Bordeaux do Paryża.

Szosówka – to od niej wszystko się zaczęło

Szosówki należą do najstarszych i jednocześnie najpopularniejszych jednośladów. Zamysłem konstruktorów było opracowanie roweru pozwalającego na pokonywanie bardzo długich dystansów w możliwie najkrótszym czasie. Obecnie z rowerów szosowych korzystają zarówno profesjonalni sportowcy, jak i amatorzy, dla których stanowią one wygodny środek transportu.

Segment rowerów szosowych na przestrzeni lat bardzo ewoluował. A wszystko to za sprawą zmieniających się potrzeb rynku i konkurencji. W wyniku tego powstało wiele odmian rowerów szosowych przeznaczonych do różnych celów. 

Kolarzówka rower o sportowym charakterze

Kolarzówka to jedna z wielu odmian jednośladów, która przeznaczona jest do sportowej jazdy po powierzchniach gładkich i drogach asfaltowych. Rowery tego typu posiadają sztywną i lekką ramę, która ponadto pozbawiona jest jakiejkolwiek amortyzacji. Jedynym wyjątkiem są tu rowery tzw. softail – tylne widełki połączone są z ramą elastycznym elementem. 

Szosowy rower – odmiany

Jak już wspomniano, rower kolarski profesjonalny ma wiele odmian, z których każda przeznaczona jest do innych celów. Wymienić można cztery podstawowe rodzaje:

  • rowery szosowe,
  • rowery cyclocross,
  • rowery gravel,
  • rowery triathlonowe.

Rowery szosowe zaprojektowane są tak, by sprostać oczekiwaniom użytkowników podczas jazdy po płaskiej lub asfaltowej drodze. Wybierając ten typ jednośladu, rowerzyści muszą być przygotowani na sportową pozycję, czyli taką, w której są mocno pochyleni, by zminimalizować opór powietrza. Na profesjonalny rower kolarski powinien zdecydować się każdy sportowiec, któremu zależy na osiąganiu dużych prędkości i przyspieszenia.

Rowery cyclocross

Rowery cyclocross to kategoria rowerów kolarskich, która łączy w sobie cechy rowerów szosowych i górskich MTB. Rowery tego typu znane są również pod nazwą „XC”. To, co je odróżnia od typowych rowerów szosowych, to przede wszystkim możliwość jazdy po różnych rodzajach nawierzchni, z tego względu są też znacznie bardziej wytrzymałe.

Rowery gravel

Rowery gravel to jedne z najczęściej wybieranych szosówek przez amatorów. Jeśli nie jesteś profesjonalnym zawodnikiem i jeździsz tylko dla relaksu czy zabawy, to rower typu gravel jest stworzony właśnie dla Ciebie. Można nim poruszać się po różnych nawierzchniach, a kształt samego roweru nie wymaga stricte sportowej pozycji, a więc jeździ się nim przyjemniej. Pozycja rowerzysty na rowerze gravel jest bardziej wyprostowana, a kąty ramy są znacznie krótsze niż na typowej szosówce. Warto również zwrócić uwagę na większe opony dostosowane do bardziej wymagających nawierzchni niż asfalt, dłuższy rozstaw osi i dłuższą kierownicę. Rowery typu gravel doskonale sprawdzą się w przypadku jazdy po żwirze, drogach leśnych i drogach utwardzonych.

Rowery triathlonowe

Rowery triathlonowe to kolejna odmiana szosówek. Czym różnią się od zwykłych kolarek? Przede wszystkim bardziej aerodynamiczną budową. Dzięki doskonałej aerodynamice zmniejsza się opór powietrza podczas szybkiej jazdy. Charakterystyczne cechy budowy roweru triathlonowego to m.in. prosta kierownica, wąskie felgi, rama o ostrych kątach, niskim trzpieniu i nisko ustawionej kierownicy.

Kolarka, triathlon, gravel – co znajdziesz w naszym sklepie?

Oferujemy profesjonalne rowery szosowe do różnych zastosowań. Posiadamy rowery typowo szosowe, jak rowery triathlonowe i gravel.

Bianchi Oltre XR4 CV Aero Disc Ultegra 2x12

Jedną z ciekawszych, topowych, włoskich szosówek jest Bianchi Oltre XR4 CV Aero Disc Ultegra 2x12. To jeden z najnowszych i najbardziej zaawansowanych technicznie modeli dostępnych w naszej ofercie. Ten włoski rower dedykowany jest dla profesjonalistów – wyczynowych zawodników. Prezentowany jednoślad posiada monolityczną ramę wykonaną ze specjalnie opracowanych przez Bianchi włókien karbonowych Countervail. Ponadto wyposażony został w niezawodne hydrauliczne hamulce tarczowe, najnowszą elektroniczną grupę osprzętu Shimano Ultegra Di2 z 2x12 przełożeniami oraz zintegrowaną kierownicę Vision Metron Carbon. 

Bianchi Aquila Countervail

Szukając znakomitego roweru triathlonowego, warto bliżej przyjrzeć się modelowi Bianchi Aquila Countervail. Jest to najwyższej klasy rower czasowo-triathlonowy, dedykowany dla najbardziej zaawansowanych użytkowników. Rower posiada niesamowite właściwości tłumienia drgań i wibracji, bez negatywnego wpływu na inne parametry jazdy. Wyposażenie jednośladu to m.in. elektroniczny osprzęt Shimano Di2 z 2x11 przełożeniami oraz najlepszej jakości karbonowe komponenty od włoskiej marki Bianchi.

Bianchi Impulso Disc Gravel

Nie jesteś zawodowcem, ale również chcesz spróbować swoich sił na profesjonalnym rowerze kolarskim? Koniecznie wybierz coś dla siebie z naszej oferty rowerów typu gravel. Jednym z najchętniej wybieranych modeli jest Bianchi Impulso Disc Gravel. Jest to włoski rower wyróżniający się pod kątem technicznym, jak i wizualnym na tle innych produktów dostępnych na rynku. Posiada nowoczesną ramę wykonaną z cieniowanego aluminium i przedni widelec wykonany z karbonu. Rama roweru charakteryzuje się komfortową geometrią, dzięki której długie wycieczki rowerowe będą naprawdę przyjemne. Prezentowany model wyposażony został w sportowy osprzęt Shimano GRX z 2x11 przełożeniami, hydrauliczne hamulce tarczowe oraz uniwersalne opony.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą!

Jak zbudowana jest profesjonalna kolarka?

Szosowy rower nazywany również „kolarką” lub „kolarzówką” to konstrukcja o bardzo charakterystycznej budowie, którą trudno pomylić z jakimkolwiek innym typem. Co ją wyróżnia? Przede wszystkim lekka budowa, kierownica wygięta w charakterystycznego baranka oraz duże i wąskie koła z gładkimi oponami.

Rama – jeden z najważniejszych elementów każdego roweru

Sercem roweru szosowego jest oczywiście rama, która w tańszych modelach wykonana jest z aluminium, natomiast w tych nieco droższych – z włókna węglowego nazywanego potocznie karbonem. Włókno węglowe to materiał o ponadprzeciętnych właściwościach. Powstaje w wyniku suchej destylacji poliakrylonitrylu oraz innych polimerów organicznych. Włókno węglowe jest w głównej mierze zbudowane z rozciągniętych struktur węglowych, które pod względem chemicznym bardzo przypominają znany nam grafit. Dzięki doskonale zorganizowanej strukturze materiał ten wyróżnia się niesamowitą wytrzymałością mechaniczną, a przy tym zaskakującą lekkością. Nie można zapomnieć także o wspaniałej zdolności do tłumienia mikrodrgań, z czym węgiel doskonale sobie radzi. Rama karbonowa będzie znacznie lżejsza od aluminiowej. Co więcej, lepiej radzi sobie z pochłanianiem wstrząsów. Rower szosowy karbonowy odznacza się doskonałą przepustowością, będzie też bardziej odporny i elastyczny. 

W naszym sklepie internetowym znajdziesz wiele ciekawych propozycji nowoczesnych kolarek, których rama została wykonana właśnie z karbonu, czyli włókna węglowego. Wybierz swój wymarzony rower. Szosa będzie dla Ciebie przygodą. Ciesz się lekkością prowadzenia i świetnymi właściwościami jezdnymi.

Solidna kierownica to podstawa

Kolejnym ważnym elementem w budowie szosówki jest kierownica. Jak już wspomniano, ma ona bardzo charakterystyczny kształt, po którym większość z nas jest w stanie rozpoznać profesjonalny rower szosowy. Podobnie jak rama, jest ona wykonana z aluminium, bądź z karbonu. Rowery w naszej ofercie wyposażone zostały tylko w najnowocześniejsze modele kierownic od takich marek jak m.in. Vision, Deda, Ness, Wilier Triestina, Trek, Specialized, Pinarello Most, Giant, Bottecchia, Profile Design czy Bianchi Reparto Corse.

Mostek, sztyca, siodełko – o nich też nie można zapomnieć

Mostek to element, który łączy kierownicę z rurą sterową widelca. Kupując mostek, należy zwrócić uwagę na cztery istotne parametry, jakimi są długość, średnica mocowania do kierownicy, średnica mocowania do widelca oraz kąt gięcia mostka. Kolejny element to sztyca – inaczej wspornik siodełka. Łączy on siodełko z ramą, a dokładniej z rurą podsiodłową. Nie można zapomnieć również o siodełku. Powinno być ono przede wszystkim dobrze wyprofilowane, tak by zapewnić maksymalną wygodę nawet podczas długich przejażdżek czy treningów. Siodełka występują w wielu wariantach. Różnią się od siebie przede wszystkim szerokością, długością, kształtem, materiałem oraz wypełnieniem. Czym kierować się przy wyborze? Przede wszystkim indywidualnymi preferencjami! Oferujemy rowery kolarskie z siodełkami od takich marek jak m.in. Fizik, Selle Italia, Bianchi, San Marco, Prologo, Specialized.

Rower kolarka – jakie koła?

Koła i opony – to one odpowiadają za przyczepność do nawierzchni i komfort jazdy. Muszą więc zapewniać stabilność, odpowiednią szybkość i znakomite trzymanie się drogi. Jako jedyne mają kontakt z podłożem, a ponadto cały czas pozostają w ruchu. Te cechy sprawiają, że ich budowa ma kluczowe znaczenie dla dobrych właściwości jezdnych całego roweru.

Efektywna jazda na rowerze dzięki solidnej konstrukcji kół

W rowerach szosowych standardem są koła w rozmiarze 28 cali. Taka wielkość zapewnia mniejszy kąt natarcia, dzięki czemu możliwe jest łatwiejsze pokonywanie wszelkich przeszkód, a także osiąganie dużych prędkości i przyspieszenia. Koła zbudowane są z piasty, szprych, nypli i obręczy. Wyposażone są również w zaciski oraz taśmę, która chroni dętkę przed przebiciem.

Lekkość – najważniejsza cecha rowerów kolarskich

Zarówno koła, jak i opony powinny być bardzo lekkie, zresztą podobnie jak cała konstrukcja szosówki. Ponadto opony muszą być wąskie i gładkie, aby zagwarantować jak najmniejszy opór toczenia, co oczywiście przekłada się na osiąganą prędkość. Najczęściej spotykane szerokości opon to 23, 25 i 28 mm.

Przy wyborze kolarki warto zwrócić uwagę na wysokość stożka w kołach szosowych. Najczęściej spotykane wartości tego parametru to 20, 25, 32, 35, 40, 45, 50 i 60 mm. Należy zaznaczyć, że im większy stożek w obręczach karbonowych, tym rower charakteryzuje się lepszymi właściwościami aerodynamicznymi, lecz jednocześnie mniejszą stabilnością, co w szczególności dotyczy przedniego koła.

Rower kolarski a napęd

Rower kolarski posiada napęd, który składa się z korby, suportu, łańcucha oraz przerzutki przedniej i tylnej. Przeglądając oferty szosówek, można spotkać się z różnymi zestawami przełożenia, jednak do najbardziej popularnych należą dwie zębatki z przodu i kaseta o 9, 10, 11 i 12 koronkach. 

Jak dobrać odpowiednią ilość zębów na korbie i na kasecie? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb, możliwości i terenu, po którym zamierzamy się poruszać.

Do zestawu elementów wchodzących w skład napędu można zaliczyć również klamkomanetki, które służą do zmiany przełożeń oraz hamowania. Do największych firm, które nie mają sobie równych na rynku napędów rowerowych, zaliczyć można m.in. japońskie Shimano, włoskie Campagnolo oraz amerykańskie SRAM.

Jakie hamulce ma profesjonalna kolarzówka?

W kontekście bezpieczeństwa podczas jazdy należy wspomnieć oczywiście o hamulcach. Jak w każdym pojeździe powinny być one przede wszystkim skuteczne i niezawodne. 

Jeszcze do niedawna większość rowerów kolarskich posiadała hamulce szczękowe, jednak w ostatnim czasie można zauważyć znaczący wzrost popularności innego rozwiązania, jakim jest stosowanie hamulców tarczowych. Dzielą się one na: mechaniczne i hydrauliczne. Czym różnią się poszczególne rodzaje?

Hamulce hydrauliczne vs. mechaniczne

Ogólna zasada działania jest bardzo podobna w obydwu przypadkach. Hamowanie polega na zaciśnięciu się klocków hamulcowych na tarczy hamulcowej, w wyniku czego koło stopniowo wytraca swoją prędkość. Hamulce hydrauliczne zwielokrotniają siłę nacisku, wykorzystując zjawisko stałości ciśnienia w zamkniętym układzie. Hamulce mechaniczne z kolei działają na zasadzie dźwigni. Ich budowa jest bardziej skomplikowana niż hamulców hydraulicznych oraz są narażone na znacznie więcej problemów i usterek związanych z poprawnym działaniem. Pomimo tego są one znacznie tańsze w eksploatacji oraz łatwiejsze do naprawy w trasie.

Jak dobrać właściwy rower szosowy?

Można pokusić się o stwierdzenie, że rower szosowy cechuje się raczej mało skomplikowaną konstrukcją. Pomimo tego, wybór odpowiedniej kolarki może przerosnąć niejednego rowerzystę. Dobranie jednośladu, który wyposażony będzie w odpowiednie komponenty, nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Szerokość kierownicy, długość mostka, długość korby, ilość zębów przednich tarcz, indeksacja kasety tylnej, szybkość zmiany przełożeń, geometria ramy dla amatora lub zawodnika, szerokość i profil siodełka – wszystko to będzie miało niebagatelne znaczenie w późniejszym użytkowaniu roweru. Przed zakupem wymarzonej kolarki, warto więc skonsultować się z doświadczonym specjalistą, który pomoże Ci dokonać ostatecznego wyboru.

Profesjonalne rowery kolarskie – jakie buty wybrać do jazdy?

Profesjonalna jazda na rowerze to nie tylko umiejętności, codzienne treningi czy zaawansowany sprzęt, lecz także odpowiedni ubiór. Najważniejszym elementem są oczywiście buty. Jakie obuwie wybrać do jazdy na rowerze szosowym?

Zacznijmy od tego, co dadzą nam profesjonalne buty rowerowe. Zazwyczaj są one wyposażone w specjalny blok, przymocowany na podeszwie, którego zadaniem jest połączenie na sztywno buta z pedałem roweru. Dzięki temu możliwe jest wydajniejsze pedałowanie, czyli efektywne przekazywanie energii wytwarzanej przez mięśnie rowerzysty na napęd jednośladu.

Buty na zawodowy rower kolarski charakteryzują się bardzo sztywną podeszwą, nieco szerszym blokiem niż w butach rowerowych górskich oraz co bardzo ważne – niewielką wagą. Wybierając rowerowe buty szosowe, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na aerodynamiczny kształt, materiał, z którego wykonana jest cholewka, dostateczną sztywność i twardość oraz dużą powierzchnię bloku. 

W naszym sklepie internetowym oprócz profesjonalnych rowerów szosowych znajdziesz również kilka propozycji butów sportowych przeznaczonych do zawodowej jazdy. Są to produkty z najwyższej półki, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Ich konstrukcja oraz wykonanie zostały opracowane zgodnie z zasadą, głoszącą, że najważniejsza jest wygoda! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. 

Rowery na raty i w różnych wariantach cenowych

Rowery to nasza pasja, która z czasem przerodziła się w pracę. Do sprzedaży najnowocześniejszych rowerów szosowych podchodzimy z największą pasją, podpowiadając Klientom w wyborze wymarzonego roweru, który posłuży im przez długi czas. W ciągu wielu lat zdobyliśmy cenne doświadczenie zarówno w sprzedaży, jak i samej budowie rowerów szosowych. Dysponujemy ogromną wiedzą na temat każdego elementu budowy – od kierownicy, aż po same opony. 

W naszym sklepie znajdziesz nie tylko rowery szosowe, lecz także rowery gravelowe, rowery MTB, rowery fitness, rowery crossowe czy rowery miejskie. Ponadto oferujemy najlepszej jakości akcesoria rowerowe od najbardziej znanych marek sportowych. Znajdziesz u nas m.in. koła szosowe, pedały, łańcuchy rowerowe, kaski, czapki rowerowe, okulary, buty rowerowe, bidony i wiele innych. Zajrzyj do naszej oferty i przekonaj się sam, że mamy dosłownie wszystko!

W naszym sklepie masz możliwość zakupu roweru na raty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszamy do kontaktu telefonicznego w godzinach pracy naszego zespołu. Oferujemy również zakup sprzętu w różnych wariantach cenowych. Dzięki temu będziesz miał możliwość dostosowania wyposażenia roweru do swoich indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl