Godz. otwarcia wt-pt: 9:00-17:00 | pn, sb: 9:00-14:00

Cervelo

To kanadyjska marka rowerowa, założona w 1995 roku przez Gerarda Vroomena oraz Phila White’a. Nazwa firmy pochodzi od połączenia dwóch słów: „cervelli”, co w języku włoskim oznacza „mózg” oraz słowa „velo” z języka francuskiego = rower.

Firma Cervelo od roku 2021 została sponsorem holenderskiej, profesjonalnej grupy kolarskiej Jumbo-Visma. Najbardziej rozpoznawalnymi twarzami teamu są: Wout van Aert, Primoz Roglic, Steven Kruijswijk, Tom Dumoulin… a z kobiet Marianne Vos.

• Primoz Roglic - kolarz szosowy pochodzący ze Słowenii. Primoz w 2021 roku został zwycięzca klasyfikacji punktowej podczas wyścigu Paryż-Nicea, złotym medalistą letnich igrzysk olimpijskich (jazda indywidualna na czas) oraz zwycięzcą Vuelta a Espana. Oprócz tego zajął pierwsze miejsce podczas Vuelta al Pais Vasco, Giro dell’Emilia oraz podczas Mediolan-Turyn.
  • Wout Van Aert - belgijski kolarz szosowy i przełajowy. Van Aert raczej głównie kojarzony z brudnymi wyścigami- przełajowymi, potrafił pokazać pazur także podczas wyścigów szosowych. W 2021 roku zwyciężał podczas Amstel Gold Race, Gandawa-Wevelgem, Tour of Britain. Wygrał trzy etapy Tour de France, został brązowym medalistą letnich igrzysk olimpijskich (start wspólny) oraz brązowym medalistą mistrzostw świata (jazda indywidualna na czas).
  • Mariannę Vos - holenderska kolarka szosowa, przełajowa i torowa. Wielokrotna medalistka mistrzostw świata w kolarstwie szosowym i przełajowym, dwukrotna medalistka mistrzostw świata w kolarstwie torowym, która dwukrotnie zdobyła złoty medal olimpijski i pięciokrotnie Puchar Świata w kolarstwie szosowym. W 2021 roku dołączyła do zespołu Jumbo-Visma, któremu przywiozła zwycięstwo podczas Amstel Gold Race oraz Gandawa-Wevelgem. Podczas tegorocznych mistrzostw świata zajęła drugie miejsce (start wspólny).

Marka Cervelo jest także mocno związana ze światem triathlonu. Uważają, że ścisła współpraca z zawodnikami pomaga im w ulepszaniu produktów oraz dążeniu do coraz lepszych rozwiązań technologicznych.